MUTLU YAŞAM SANATI: LAGOM

by marketing

Azaldıkça çoğalan, sadeleştikçe özgürleşen yaşam alanları için mutluluğun tarifi; Vivense Lagom Koleksiyonu! Hepimizi yalın, rafine ve dengeli bir yaşama davet ederken dekorasyonda da sımsıcak senaryolar yaratan bu akım, sadece evimizi değil, günlük alışkanlarımızı da değiştirecek kadar iddialı.

Danimarka’dan gelen ve son birkaç yıldır trend olan yoğun, sıcak, duygulu hygge stilinin ardından ‘ne az ne çok, tam kararında’ diyen İsveçli lagom, dekorasyondan ziyade bir yaşam tarzı olarak karşımızda!

Fonksiyonelliğe ve evde keyifli anlar yaratan doğru kombinlere odaklanan bu akım, doğanın işlenmemiş ham dokularının sıcaklığını, pastel tonların huzurunu ve beraberinde bronz ve mat metallerin doğal ışıltısını ön plana çıkarıyor. Mekanda malzeme, renk ve formların uyum içinde olduğu bir atmosfer yaratırken, denge ve mutluluğu yaşamın merkezine getiriyor. İşte yaşam alanında lagom dekorasyonun şifreleri…

Lagom

Az Çoktur!

Mükemmel dengenin sırrı, sadelik ve basitlikte saklı! Lagom, seni fazlalıklardan arınmaya davet ediyor. Gerçekten neye ihtiyacın olduğuna karar vererek ilk adımı atabilir, fonksiyonelliğe odaklanan minimal bir dekorasyonla yalın bir görünüm elde edebilirsin.

Lagom

Renk Paleti

Sade çizgiler ve dingin renk paleti lagom’un olmazsa olmazı! Griler, nane yeşilleri, tebeşir pembesi ve bulut mavisi… Gözü yormayan pastel tonların hakim olduğu dekorasyona taba, kiremit ve siyah-beyaz monokrom renkler ekleniyor. İşte huzur!

Lagom

Doğadan Gelen Materyaller

Doğayı yaşamın merkezinde konumlandıran lagom stilinde, işlenmemiş malzemeler öne çıkıyor. Doğal cilalı ham ahşaplar ya da ahşap görünümlü mobilyalarla birlikte ketenler, deriler ve peluşlar sevgi dolu evler için harika bir uyum yakalıyor. Aynı zamanda siyah metal ve ahşabın birlikteliğiyle hasır dokular dekorasyona rafine bir etki kazandırıyor.

Lagom

Desen: Biraz Geometrik Biraz Etnik

Etno-modern desenler, grafikler, bold çizgiler ve en çok da İskandinav stilinin alemetifarikası zigzaglar… Lagom mobilyaların yumuşacık duruşuna biraz enerji katmak için birebir! En çok kırlent, halı, minder ve puf gibi tamamlayıcı öğelerde karşımıza çıkıyor.

Lagom

Natürel Detaylar

Doğayla arandaki sınırları kaldır! Sukulent ve kaktüsler, teraryum düzenlemeleri, saksı bitkileri, tropik ağaçlar, tek dal büyük yapraklar ve vazoda zarif çiçekler… Tüm bunlar lagom stilinin en güzel aksesuarları! Sepetler, toprak tonlarında vazolar ve ahşap kutular kullanmayı unutma! Doğayı yaşam alanına taşımak işte bu kadar kolay.

Dostların ve ailenle buluştuğun evinde, modern, güçlü ve dengeli bir yaşam için lagom stilini keşfet!

https://www.vivense.com/lagom-koleksiyonu.html

İlgili YAZILAR

Düşüncelerini Bizimle Paylaş