Hakan Kütahya’dan Teras Dekorasyonu

by marketing

Marakeş’in Mistik Ruhunu Yansıtan Teras Dekorasyonu

Marakeş, Orta Doğu’nun o muhteşem yalın havası, ahşabın ham dokusunu andıran doğallığıyla aklımıza gelen şehirlerden biri. Mistik ve ilksel yaşamdan gelen sadelik ve el işçilikleriyle bize bohem bir tarz sunuyor. Bugün özellikle Orta Doğu desenleri ve renkleriyle bezeli dekorasyon modası bize kadar geldi. Hasır sepetler, otantik desenler, aksesuarlar raflarda yerini aldı.

Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu

Ben Bodrum’da ki terasımda neden böyle bir esinti ile yazı karşılamayayım deyip yola koyuldum. Favorim beyazla başladım yola. Yerleri epoksi boyayla boyayıp zemini ve duvarları hazırladım. Geçen yaz aldığım büyük vintage masamdan vazgeçmeden etrafını doldurdum. Paletlerden koltuk yaptım, özel yastıklar ve minderler diktirdim. Sonra olmazsa olmazım Vivense sitesine girip içinden bambaşka tamamlayıcı ürünler bulup onları yerleştirmeye başladım. İşin en güzel yanı ahşap merdiven yazdığımda görselde görüldüğü üzere bu bembeyaz merdiven çıktı karşıma ve hemen benim olmalı dedim. Sonra yarısı beyaz yarısı h Kuetuek Ahşap Kütükler’i gördüm bunlarda çok kalabalık olduğumuzda üzerine oturulan tabureler olarak kullanabilirim düşüncesiyle iki adet sipariş ettim. Dekorasyonumu tamamlayan en güzel ürünler sepetlerim oldu. Orta Doğu’nun köylerinde kadınların yaptığı desenlere benzeyen oraların havasını yansıtan Kaelyn Hasır Sepetler’i seçtim ve terasımda hasır dokunun tamamlayıcı olacağını düşünerek sipariş ettim. Özellikle beyaz zeminde kendini gösteren bu ürünler inanılmaz beğenildi o noktada doğru adım attığımı gördüm. En son dokunuşlarımdan biri ise balkona astığım https://www.vivense.com/duez-dikim-hazir-tuel-perde-beyaz-modeli.html beyaz tül perdeler oldu. Bu perdelerle terasım sahillerdeki beachlerde bulunan localara benzesin istedim. Perdeler geniş soğuk alanda sımsıcak bir hava yarattı. 

Teras Dekorasyonu

Dekorasyonumu tamamlayan perdenin önüne koyduğum starliçe de burayı sımsıcak bir hale getirdi. Aklınızdan şöyle geçirebilirsiniz bu da Orta Doğu mu olmuş? Veya Hakan Bey çok güzel olmuş! Her sanatçı kendine göre yansıtır sanatını. Bu da benim biraz Iskandinav biraz marekeş tadında dediğim eleştiriyi veya yorumları da size bıraktığım görsellerle beraber kendimi az da olsa anlatmaya çalıştığım bir yazı olsun. Bir çok insana yol açan bu kullanım alanı Vivense ürünleriyle de tam anlamıyla kendini buldu. Her yansıtmaya çalıştığınız dekorasyon bölümüne göre Vivense’nin arama motoruna konu ve içeriği yazmaktan kaçınmayın gerçekten kendinize göre bir çok şey bulacaksınız.

Daha fazlası için Vivense.com

Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu

İlgili YAZILAR

Düşüncelerini Bizimle Paylaş