Vivense Design Team

by marketing

Emanuele Patton

İtalya’nın Trento kentinde doğan tasarımcı Emanuele Patton, Politecnico di Milano’da aldığı tasarım eğitiminin ardından, rotayı kuzeye çevirenlerden. Eğitimine Danimarka’da devam eden tasarımcı, 2003 yılında Kopenhag Danimarka Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oluyor. 10 yıl boyunca Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde tasarım ve reklamcılık üzerine çalışan Patton, hayatını “rahat yaşam tarzı ve kültürel çeşitliliğine” hayran olduğu Kopenhag’da sürdürüyor. 2013 yılında kurduğu Innova Dizayn Stüdyosu ile çok sayıda yerel ve uluslararası firma için çalışanın tasarımcının yolu 2015’te Vivense kesişiyor. Vivense’nin en sevilenlerinden Robin & Merlin Sofa Concept ve modüler dolap tasarımı Box Concept Patton’un imzası taşıyan koleksiyonlar arasında.

Katja Ollendorf

Yaşamını ve çalışmalarını San Francisco’da sürdüren Katja Ollendorf, farklı kültürlere olan ilgisiyle tam bir dünya insanı! Babası dış işlerde görevli olan Amerikalı tasarımcı, çocukluğundan itibaren sık sık seyahate çıkıyor. Bu sayede birçok kültürü, dili ve yaşam biçimini tanıma fırsatı bulan Ollendorf’un bugünkü estetik anlayışının ve tasarımlarının temelinde hareketli yaşamının etkileri baskın. Helsinki’de geçirdiği ilk gençlik yıllarından beri hayran olduğu ve ilham bulduğu desen tasarımcısı Marimekko ise favorileri arasında ilk sırada. Alman kökenleri ve İskandinav ülkelerinde geçirdiği yılların desenlerine ilham verdiğini belirten Ollendorf, esin kaynağını bulmak için farklı rotalarla birlikte doğaya da açılıyor. 2016 Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu ve Vivense Home Ev Tekstili serisini yaratan Ollendorf’un doğa hayranlığı, coşkulu duyguları ve biriktirdiği kültürel kodlar her desende ortaya çıkıyor.

Jonas Lyndby Jensen

1976 yılında Hjoerring Danimarka’da doğan Jonas Lyndby Jensen, tasarım dünyasına yön veren İskandinav ekolünün genç ve başarılı temsilcilerinden! Mobilya çizmenin yanında en büyük tutkusu ise marangozluk. 2009 yılında Danimarka Tasarım Okulu’ndan mobilya tasarımcısı olarak mezun olduğundan beri Avrupa’nın dört bir yanında mobilya sergileri düzenliyor, Danimarkalı ve diğer Avrupalı üreticilerle ortak çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Tasarım haritasına Türkiye’yi de ekleyen Jensen’in kuzeyli kimliği ve sıra dışı çizgisi Vivense’nin koleksiyonlarına da yeni bir soluk getirecek!

İlgili YAZILAR

Düşüncelerini Bizimle Paylaş