Mermerin Muhteşem Dönüşü

by marketing

Heykelsi, pürüzsüz, olgun ve ağır… Mermerin yüzyıllardır süregelen asil duruşunun ardında bu özelliklerinin olduğunu biliyoruz. Peki, 2019 dekorasyon trendleriyle birlikte evimize ve yaşam tarzımıza sızmasının nedeni ne? Lüks duygusunun yanında doğal duruşu mu? Instagrammer’lar için harika bir fon olması mı? Özellikle beyaz mermerin ferahlatan etkisi mi? Yoksa zamansız bir materyal olarak yıllarca kullanılması mı? Kesinlikle hepsi! Ama hepsinden önemlisi; dekorasyonda farklı stillerin içe içe geçmesi. Artık tek bir çizgi, tek bir kural yok. Mekanı güçlendiren hikayeler, karışık dokular, teknikler ve kişisel dokunuşlar var. Kısacası son derece ‘basic’ mobilyalarla ekonomik seçimler yapmış olabilirsiniz. Ama bu hep hayaliniz olan mermer orta sehpayı almanıza engel değil. Hem de mermer; ahşap, krom, mat bakır gibi ayaklar ve geometrik formlar gibi son derece çağdaş yorumlarla karşımızda çıkmışken.

Telefon kabından pasta tabağına, orta sehpadan duvar raflarına… Mermer görünümü, sadece mobilyalarda değil; her yerde. Tabii her zaman ağır bir taş olarak değil. Bazen seramik, bazen plastik, hatta folyo kağıt olarak. Nasıl mı? Okumaya devam edin!

Mermeri Dekorasyona Karıştırmanın 5 Yolu

1 Sportif Çizgi

Marla Mermer Masa
Marla Mermer Masa

Eğer konformist bir köşe koltuğunuz ve beyaz modern bir televizyon üniteniz varsa şıkır şıkır mermer masaları unutun. Vivense Exclusive Mermer Koleksiyonu’ndan Marla Masa tam size göre! Kendisi, çağdaş bir eve mermer nasıl konumlanır sorusunun cevabı.  Masanın kısa kenarlarından aşağı inen düz krom ayaklar, bükülmüş mermer görünümüne sahip uzun kenarlar, dağınık ve homojen desenli yüzey… Bu masa, son derece cool duruşuyla yeni nesil mekanlarda yerini alıyor. Sandalye için, kenarlardaki eğimli yüzeyi kapatmayacak ferferje sandalyeler önerimiz.

2 Mat Ayak

Clara Mermer Dresuar
Clara Mermer Dresuar

Mermerin duruşunu değiştiren en önemli faktör profili.  Modern tasarım mat ayaklar, mermeri jazz çağındaki lüks otellerden alıp, günümüze taşıyor. Mesela, ahşap ağırlıklı, samimi ve sıcak bir ev için bakır tonlarında ayak seçebilirsiniz. Metalin eskitmeli olması doğallık vurgusunu güçlendirir. Tablası bacakların içine geçen Clara Mermer Dresuar, bu stil için favorimiz!

3 Oval Formlar

Oval Sehpa

Alanınız darsa ve mermeri dekorasyonun merkezinde tutmak istiyorsanız, sehpalara başvurun. Orta ve yan sehpalarda oval formların yerleşimi çok daha kolay! Üzerine birkaç ‘coffe table book’, sehpanın ayaklarıyla aynı tonda aksesuarlar, mum ve çiçekler koymayı unutmayın!

4 Beyaz Mermer & Rose Gold Uyumu

Beyaz Mermer& Rose Gold Uyumu

İşte ev içi fotoğraflarınıza konu olacak bir trend. Bu sezon beyaz mermer ve rose gold asla ayrılmıyor. Sıcak, ışıltılı ve zarif bir ortam için kesinlikle denemelisiniz.

5 Aksesuarlar ile Başlayın!

Sehpa Aksesuarları

Mermer görünümlü dekoratifler başlangıç seviyesi için ideal. Mobilyalarda ağır ve soğuk buluyorsanız; tepsi, tabak, mum hatta kırlent gibi detaylarda şans verin.

6 Mermer – Kağıt – Makas

Mermer&Kağıt&Makas

Yeni çıkan folyo kağıtları gerçek dokulardan ayırmak neredeyse imkansız. Desenleri oldukça doğal, renkleri parlak ve uygulaması kolay. O halde ne duruyoruz? Tablası eskiyen sehpayı, sıkıldığımız ceviz renk rafları hatta mutfak tepsilerini bu folyolarla kaplayalım.

7 Duvarlar da Mükemmel

Mermer Duvar

Ve, bu sezonun en havalı trendini açıklıyoruz! Evinizdeki bir duvar ya da köşede mermer efekti. Vivense duvar kağıdı koleksiyonunun en sevilenlerinden Marble Poster Duvar Kağıdı ile evinizin havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

İlgili YAZILAR

Düşüncelerini Bizimle Paylaş